Samsung Galaxy A24 5G
$319.99 Original price was: $319.99.$239.99Current price is: $239.99.
iPhone 8
$159.99
Samsung Galaxy A34
$399.99 Original price was: $399.99.$349.99Current price is: $349.99.
| Brand | Samsung |
|---|---|
| Condition | New |
| Storage | 128GB |
| Colour | Black |
Description
SAMSUNG GALAXY A34
The Samsung Galaxy A34 5G comes with 6.6-inch SUPER AMOLED display with 120Hz refresh rate and 5000mAh battery. Specs also include Triple camera on the back with48MP main sensor and 13MP front selfie camera.
Explore more cellphones by clicking here.
SPECS
DISPLAY |
|
|---|---|
| Size: | 6.6 inches |
| Resolution: | 2400 x 1080 pixels, 20:9 ratio, 399 PPI |
| Technology: | Super AMOLED |
| Refresh rate: | 120Hz |
| Screen-to-body: | 83.62 % |
| Features: | HDR support, Ambient light sensor, Proximity sensor |
HARDWARE |
|
|---|---|
| System chip: | Mediatek Dimensity 1080 MT6877V (6 nm) |
| Processor: | Octa-core, 2600 MHz |
| GPU: | Mali-G68 MC4 |
| RAM: | 6GB |
| Internal storage: | 128GB |
| Storage expansion: | microSDXC up to 1024 GB |
| Device type: | Smartphone |
| OS: | Android (13) |
BATTERY |
|
|---|---|
| Capacity: | 5000 mAh |
| Charging: | Fast charging |
| Max charge speed: | Wired: 25.0W |
CAMERA |
|
|---|---|
| Rear: | Triple camera |
| Main camera: | 48 MP (OIS, Autofocus) |
| Specifications: | Aperture size: F1.8; Focal length: 26 mm; Sensor size: 1/2″; Pixel size: 0.8 μm |
| Second camera: | 8 MP (Ultra-wide) |
| Specifications: | Aperture size: F2.2 |
| Third camera: | 5 MP (Macro) |
| Specifications: | Aperture size: F2.4 |
| Video recording: | Yes |
| Front: | 13 MP |
DESIGN |
|
|---|---|
| Dimensions: | 6.35 x 3.07 x 0.32 inches (161.3 x 78.1 x 8.2 mm) , thickness with camera 0.36 inches (9.26 mm) |
| Weight: | 7.02 oz (199.0 g) |
| Resistance: | Yes; IP67 |
| Biometrics: | In-screen fingerprint |
| Keys: | Right: Volume control, Lock/Unlock key |
| Colors: | Awesome Graphite, Awesome Lime, Awesome Silver, Awesome Violet |
CELLULAR |
|
|---|---|
| 5G: | n1, n3, n7, n20, n28, n38, n40, n41, n77, n78 |
| 4G (FDD): | Bands 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(AWS-1), 5(850), 7(2600), 8(900), 12(700 a), 17(700 b), 20(800 DD), 26(850+), 28(700 APT), 32(1500 L-band), 66(AWS-3) |
| 4G (TDD): | Bands 38(2600), 40(2300), 41(2600+) |
| 3G: | Bands 1(2100), 2(1900), 4(1700/2100), 5(850), 8(900) |
| Data Speed: | LTE-A, HSDPA+ (4G) 42.2 Mbit/s |
| Dual SIM: | Shared with microSD |
| SIM type: | Nano SIM |
MULTIMEDIA |
|
|---|---|
| Headphones: | No 3.5mm jack |
| Speakers: | Earpiece, Multiple speakers |
| Screen mirroring: | Wireless screen share |
| Additional microphone(s): | for Noise cancellation |
CONNECTIVITY & FEATURES |
|
|---|---|
| Bluetooth: | 5.3 |
| Wi-Fi: | 802.11 a, b, g, n, ac; Wi-Fi Direct, Hotspot |
| USB: | Type-C (reversible), USB 2.0 |
| Features: | Charging, OTG |
| Location: | GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, Cell ID, Wi-Fi positioning |
| Sensors: | Accelerometer, Gyroscope, Compass, Hall (for flip covers) |
| Other: | NFC |
Reviews (0)
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Shipping & Delivery
Related products
iPhone 11
$279.99 – $349.99Price range: $279.99 through $349.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
iPhone 15
iPhone 15 The iPhone 15 comes with 6.1-inch OLED display and Apple Bionic 16 processor. On the Back there is
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
iPhone 15 Pro
iPhone 15 Pro The iPhone 15 Pro comes with 6.1-inch OLED display with 120Hz refresh rate and Apple’s improved A17
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
iPhone XR
iPhone XR The iPhone XR is an affordable, yet still very capable alternative to the iPhone XS. It features the
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung Galaxy A10e
$139.99
Samsung Galaxy A10e The Galaxy A10e features a notched 5.83-inch display with a 720 x 1560 pixels. Samsung’s own Exynos
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung Galaxy A14 5G
Samsung Galaxy A33 5G
$399.99
Samsung Galaxy S22
SAMSUNG GALAXY S22 The Samsung Galaxy S22 specs are top-notch including a Snapdragon 8 Gen 1 chipset, 8GB RAM coupled
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.