Samsung Galaxy A10e
$139.99
iPhone 15 Pro Max
$1,299.99 Original price was: $1,299.99.$1,199.99Current price is: $1,199.99.
iPhone 15 Plus
$699.99 – $899.99Price range: $699.99 through $899.99
| Brand | Apple |
|---|---|
| Colour | Black, Blue, Green, Pink, Yellow |
| Condition | Grade A, Grade B, Grade C, New, Refurbished |
| Storage | 128GB, 256GB, 512GB |
SKU:
N/A
Categories: Cell Phones, Mixed Grade
Tags: 128gb, 256gb, 512GB, apple, iphone, iPhone 15 Plus, Mixed Grade
Description
iPhone 15 Plus
The iPhone 15 Plus comes with 6.7-inch OLED display and Apple Bionic 16 processor. On the Back there is a Dual camera setup with 48MP main camera and 12MP Ultra-wide sensor.
Explore more cellphones by clicking here.
SPECS
DISPLAY |
|
|---|---|
| Size: | 6.7 inches |
| Resolution: | 2796 x 1290 pixels, 19.5:9 ratio, 460 PPI |
| Technology: | OLED |
| Refresh rate: | 60Hz |
| Screen-to-body: | 88.16 % |
| Peak brightness: | 2000 cd/m2 (nit) |
| Features: | Super Retina XDR, HDR support, Oleophobic coating, Scratch-resistant glass (Ceramic Shield), Ambient light sensor, Proximity sensor |
HARDWARE |
|
|---|---|
| System chip: | A16 Bionic (4 nm) |
| Processor: | Hexa-core |
| GPU: | Apple GPU 5-core |
| RAM: | 6GB LPDDR5 |
| Internal storage: | 128GB, not expandable |
| Device type: | Smartphone |
| OS: | iOS (17.x) |
| This device has different variants:Â View all | |
BATTERY |
|
|---|---|
| Capacity: | 4383 mAh |
| Type: | Not user replaceable |
| Charging: | Fast charging, MagSafe wireless charging |
| Max charge speed: | Wireless: 15.0W |
CAMERA |
|
|---|---|
| Rear: | Dual camera |
| Main camera: | 48 MP (Sensor-shift OIS) |
| Specifications: | Aperture size: F1.6; Focal length: 26 mm; Pixel size: 2.0 μm |
| Second camera: | 12 MP (Ultra-wide) |
| Specifications: | Aperture size: F2.4; Focal Length: 13 mm |
| Video recording: | 3840×2160 (4K UHD) (60 fps), 1920×1080 (Full HD) (240 fps) |
| Front: | 12 MP (Time-of-Flight (ToF)) |
| Video capture: | 3840×2160 (4K UHD) (60 fps) |
DESIGN |
|
|---|---|
| Dimensions: | 6.33 x 3.06 x 0.31 inches (160.9 x 77.8 x 7.8 mm) , thickness with camera 0.45 inches (11.33 mm) |
| Weight: | 7.09 oz (201.0 g) |
| Materials: | Back: Glass; Frame: Aluminum |
| Resistance: | Yes; IP68 |
| Biometrics: | 3D Face unlock |
| Keys: | Left: Volume control, Other; Right: Lock/Unlock key |
| Colors: | Black, Blue, Green, Yellow, Pink |
CELLULAR |
|
|---|---|
| 5G: | n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n14, n20, n25, n28, n29, n30, n38, n40, n41, n48, n66, n70, n71, n77, n78, n79, n258, n260, n261, NSA, mmWave |
| 4G (FDD): | Bands 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(AWS-1), 5(850), 7(2600), 12(700 a), 13(700 c), 14(700 PS), 17(700 b), 18(800 Lower), 19(800 Upper), 20(800 DD), 25(1900+), 26(850+), 28(700 APT), 29(700 d), 30(2300 WCS), 32(1500 L-band), 66(AWS-3), 71(600) |
| 4G (TDD): | Bands 34(2000), 38(2600), 39(1900+), 40(2300), 41(2600+), 42(3500), 46, 48(3600) |
| 3G: | Bands 1(2100), 2(1900), 4(1700/2100), 5(850), 8(900) |
| Data Speed: | LTE-A, HSDPA+ (4G) 42.2 Mbit/s |
| SIM type: | eSIM |
MULTIMEDIA |
|
|---|---|
| Headphones: | No 3.5mm jack |
| Speakers: | Earpiece, Loudspeaker |
| Screen mirroring: | Wireless screen share |
| Additional microphone(s): | for Noise cancellation |
CONNECTIVITY & FEATURES |
|
|---|---|
| Bluetooth: | 5.3 |
| Wi-Fi: | 802.11 a, b, g, n, ac, ax (Wi-Fi 6), Wi-Fi 6E; Wi-Fi Direct, Hotspot |
| USB: | Type-C (reversible), USB 2.0 |
| Features: | Charging |
| Location: | GPS, A-GPS, Glonass, Galileo, BeiDou, QZSS, Cell ID, Wi-Fi positioning |
| Sensors: | Accelerometer, Gyroscope, Compass, Barometer |
| Other: | NFC, Ultra Wideband (UWB) |
| Hearing aid compatible: | M3, T4 |
Shipping & Delivery
Related products
iPhone 12
$349.99
iPhone 12 Apple iPhone 12 is the bigger version of the regular iPhone 12 mini. The handset’s hardware include a
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
iPhone 15 Pro
iPhone 15 Pro The iPhone 15 Pro comes with 6.1-inch OLED display with 120Hz refresh rate and Apple’s improved A17
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung Galaxy A03S
Samsung Galaxy A04e
Samsung Galaxy A10e
$139.99
Samsung Galaxy A10e The Galaxy A10e features a notched 5.83-inch display with a 720 x 1560 pixels. Samsung’s own Exynos
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung Galaxy A14 5G
Samsung Galaxy A24 5G
Samsung Galaxy S22
SAMSUNG GALAXY S22 The Samsung Galaxy S22 specs are top-notch including a Snapdragon 8 Gen 1 chipset, 8GB RAM coupled
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
