Back to products
Lenovo X1 Yoga Gen 4, 2-in-1 Laptop, Intel Core I5-8265U, 16GB RAM, 256 SSD, 14IN FHD, Touchscreen, ThinkPad Pen, Windows 11 Pro (Renewed)
$499.99 Original price was: $499.99.$399.99Current price is: $399.99.
Samsung Chromebook 4 11.6″ HD Laptop, Intel Celeron N4020, 4GB RAM, 32GB eMMC, Intel UHD Graphics 600, 720p HD Camera, Wi-Fi 5, Chrome OS, Platinum Titan, 128GB Hotface USB Card
$369.99 Original price was: $369.99.$249.99Current price is: $249.99.
Category: Laptops
Tags: chromebook, chromebook 4, laptop, refurbished, samsung, used
Description
Samsung Chromebook 4 – Technical Details
Summary
| Standing screen display size | 11.6 Inches |
|---|---|
| Display Resolution | 1366 x 768 pixels |
| Max screen resolution | 1366 x 768 Pixels |
| Processor | 1.1 GHz celeron_n4020 |
| RAM | 4 GB DDR4 |
| Hard Drive | 32 GB Emmc |
| Graphics coprocessor | Intel UHD Graphics 600 |
| Chipset brand | Intel |
| Card description | Integrated |
| Graphics Memory Size | 4 GB |
| Wireless Standard | 802.11ac |
| Average Battery Life (in hours) | 8 Hours |
| Brand | Samsung |
| Series | Chromebook |
| Item model number | Chromebook 4 |
| Hardware Platform | PC |
| Operating System | Chrome OS |
| Parcel Dimensions | 41.7 x 26.9 x 6 cm; 1.18 kg |
| Colour | Platinum Titan |
| Processor Brand | Intel |
| Number of Processors | 2 |
| Memory Type | DDR4 SDRAM |
| Hard Disk Interface | Solid State |
Shipping & Delivery
Related products
HP EliteBook 840 G6 14″ (Intel Core i7-8565U /16GB RAM / 256GB SSD/ Windows 11)
$449.95
HP EliteBook 840 G6 Touchscreen Laptop with Backlit Keyboard,14-inch FHD Business Laptop, Intel Core i5-8365U up to 4.1GHz, 16GB DDR4 RAM, 256GB SSD, Fingerprint, HDMI, Windows 11 Pro (Renewed)
Lenovo Thinkpad T440 Ultrabook, 14 Inch Display, Intel Core 4th Gen i5-4300U 1.9GHz, 8GB RAM, 128GB, USB 3.0, WiFi, Windows 10 Professional (Renewed)
$199.99 – $259.99Price range: $199.99 through $259.99
Technical Details Summary Standing screen display size 14 Inches Display Resolution 1366 x 768 pixels Max screen resolution 1366 x
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Lenovo ThinkPad W540 Mobile Workstation 15.6 FHD Business Laptop Computer, Intel Quad-Core i7-4800MQ up to 3.7GHz, 8GB RAM, 250GB SSD, NVIDIA Quadro K1100M, Windows 10 Professional (Renewed)
$249.99
Lenovo Thinkpad W540 - Technical Details
Summary
| Standing screen display size | 15.6 Inches |
|---|---|
| Display Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Max screen resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Processor | 3.7 GHz apple_ci7 |
| RAM | 16 GB DDR3 |
| Memory Speed | 2.8 GHz |
| Hard Drive | 250 GB SSD |
| Graphics coprocessor | NVIDIA Quadro K1100M |
| Chipset brand | NVIDIA |
| Card description | Dedicated |
| Graphics Memory Size | 2 GB |
| Wireless Standard | Bluetooth |
| Average Battery Life (in hours) | 6 Hours |
| Brand | Lenovo |
| Series | Lenovo Thinkpad |
| Item model number | W540 |
| Hardware Platform | PC |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Product Dimensions | 37.59 x 24.89 x 2.79 cm; 2.53 kg |
| Item dimensions L x W x H | 37.6 x 24.9 x 2.8 Centimetres |
| Colour | Black |
| Processor Brand | Intel |
| Number of Processors | 4 |
| Memory Type | DDR3 SDRAM |
| Flash memory size | 250 GB |
| Hard Disk Interface | Serial ATA |
| Power Source | Battery Powered |
Samsung Galaxy A04e
Samsung Galaxy A04s
Samsung Galaxy A23
$329.99
