Samsung Galaxy S23 5G
$499.99 – $549.99Price range: $499.99 through $549.99
iPhone XS Max
$249.99 Original price was: $249.99.$199.99Current price is: $199.99.
Samsung Galaxy A32 5G
$249.99 Original price was: $249.99.$199.99Current price is: $199.99.
| Brand | Samsung |
|---|---|
| Colour | Black, Blue, Purple, White |
| Condition | Grade A, Grade B, Grade C, New, Open Box, Refurbished |
| Storage | 128GB, 64GB |
SKU:
N/A
Categories: Cell Phones, Mixed Grade
Tags: 128gb, 5g, 64gb, A32, android, galaxy, Mixed Grade, samsung
Description
Samsung Galaxy A32 5G
Samsung Galaxy A32 is a mid-range 5G phone that offers a 6.5-inch display, an octa-core processor with up to 128GB storage, and a 5000mAh battery. The rear camera setup consists of four sensors with a 48MP main one.
Explore more cellphones by clicking here.
SPECS
DISPLAY |
|
|---|---|
| Size: | 6.5 inches |
| Resolution: | 1600 x 720 pixels, 20:9 ratio, 270 PPI |
| Technology: | TFT |
| Refresh rate: | 60Hz |
| Screen-to-body: | 81.58 % |
| Features: | Ambient light sensor, Proximity sensor |
HARDWARE |
|
|---|---|
| System chip: | MediaTek Dimensity 720 MT6853 (7 nm) |
| Processor: | Octa-core, 2x 2.0GHz Cortex-A76 + 6x 2.0GHz Cortex-A55, 64-bit |
| GPU: | Mali-G57 MC3 |
| RAM: | 4GB LPDDR4 |
| Internal storage: | 64GB (UFS 2.2) |
| Storage expansion: | microSDXC up to 1024 GB |
| Device type: | Smartphone |
| OS: | Android (12, 11) |
| This device has different variants:Â View all | |
BATTERY |
|
|---|---|
| Capacity: | 5000 mAh |
| Type: | Not user replaceable |
| Max charge speed: | Wired: 15.0W |
CAMERA |
|
|---|---|
| Rear: | Quad camera |
| Main camera: | 48 MP (Autofocus, PDAF) |
| Specifications: | Aperture size:Â F1.8 |
| Second camera: | 8 MP (Ultra-wide) |
| Specifications: | Aperture size: F2.2 |
| Third camera: | 2 MP (Macro) |
| Specifications: | Aperture size: F2.4 |
| Fourth camera: | 2 MP (Depth information) |
| Specifications: | Aperture size: F2.4 |
| Video recording: | 3840×2160 (4K UHD) (30 fps) |
| Front: | 13 MP |
| Video capture: | 1920×1080 (Full HD) |
DESIGN |
|
|---|---|
| Dimensions: | 6.46 x 3.00 x 0.36 inches (164.2 x 76.1 x 9.1 mm) |
| Weight: | 7.23 oz (205.0 g) |
| Materials: | Back: Plastic; Frame: Metal |
| Biometrics: | Fingerprint (touch) |
| Keys: | Right: Volume control, Lock/Unlock key |
| Colors: | Awesome black, Awesome white, Awesome blue, Awesome violet |
CELLULAR |
|
|---|---|
| 5G: | n1, n3, n5, n7, n8, n20, n28, n38, n40, n41, n66, n78, n79 |
| 4G (FDD): | Bands 1(2100), 2(1900), 3(1800), 4(AWS-1), 5(850), 7(2600), 8(900), 12(700 a), 17(700 b), 20(800 DD), 26(850+), 28(700 APT), 66(AWS-3) |
| 3G: | Bands 1(2100), 2(1900), 4(1700/2100), 5(850), 8(900) |
| Data Speed: | LTE-A, HSDPA+ (4G) 42.2 Mbit/s, HSUPA 5.76 Mbit/s |
| Dual SIM: | Shared with microSD |
| SIM type: | Nano SIM |
MULTIMEDIA |
|
|---|---|
| Headphones: | 3.5mm jack |
| Speakers: | Earpiece, Loudspeaker |
| Features: | Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby Digital Plus |
| Screen mirroring: | Wireless screen share |
CONNECTIVITY & FEATURES |
|
|---|---|
| Bluetooth: | 5.0 |
| Wi-Fi: | 802.11 a, b, g, n, ac; Wi-Fi Direct, Hotspot |
| USB: | Type-C (reversible), USB 2.0 |
| Features: | Charging |
| Location: | GPS, A-GPS, Glonass, BeiDou, Cell ID, Wi-Fi positioning |
| Sensors: | Accelerometer, Gyroscope, Compass, Hall (for flip covers) |
| Other: | NFC |
Shipping & Delivery
Related products
iPhone 12 Pro Max
$499.99 – $549.99Price range: $499.99 through $549.99
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
iPhone 13 Pro
$549.99 – $599.99Price range: $549.99 through $599.99
iPhone 13 Pro The iPhone 13 Pro is Apple’s smaller premium iPhone with a 6.1″ screen size and for the
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
iPhone 14 Pro
$649.99 – $849.99Price range: $649.99 through $849.99
iPhone 14 Pro The iPhone 14 Pro comes with 6.1-inch OLED display with 120Hz refresh rate and Apple’s improved Bionic
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
iPhone 15
iPhone 15 The iPhone 15 comes with 6.1-inch OLED display and Apple Bionic 16 processor. On the Back there is
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
iPhone XR
iPhone XR The iPhone XR is an affordable, yet still very capable alternative to the iPhone XS. It features the
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung Galaxy A10e
$139.99
Samsung Galaxy A10e The Galaxy A10e features a notched 5.83-inch display with a 720 x 1560 pixels. Samsung’s own Exynos
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung Galaxy A23
$329.99
Samsung Galaxy S22
SAMSUNG GALAXY S22 The Samsung Galaxy S22 specs are top-notch including a Snapdragon 8 Gen 1 chipset, 8GB RAM coupled
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
